Експерти в боротьбі з Вовчком

ЄВРОСЕМ – експерт в боротьбі з Вовчком соняшниковим

Проблема Вовчка соняшникового (Orobanche сumana) попри постійну боротьбу з ним має міжнародний масштаб. Паразит Вовчок соняшниковий впевнено поширюється по всьому світу, в тому числі і в Україні. Підраховано, що близько 16 млн гектарів посівів соняшника щороку уражається вовчком. Особливостями розмноження і поширення рослини Вовчок соняшниковий в Європі займається Інститут Рільництва та Овочівництва NS Seme. Компанія Євросем – єдиний офіційний партнер Інституту Рільництва та Овочівництва в Україні по вивченню паразитичної рослини і способів боротьби з ним.

 

20 вересня 2018 року між компанією Євросем та NS Seme було укладено меморандум про співпрацю в сфері дослідження нових рас Вовчка і випробування нових гібридів соняшника до місцевих рас паразиту.

 

Окремий науковий підрозділ «Поле Знань» компанії Євросем проводить дослідження у наступних напрямках:

  • Вивчення географічно – расової належності та різноманітності популяції Вовчку в Україні;
  • Визначення різновидів та популяцій рослин роду Helianthus, що є донорами генів стійкості до локальних рас Вовчка на 5 полігонах, по 300 донорів стійкості на кожному;
  • Дослідження методів та шляхів розповсюдження насіння Вовчка;
  • Пошук методів боротьби та стримування розповсюдження паразита по території України;
  • Лабораторні та тепличні дослідження фахівцями Поля Знань, вивчення стимуляторів пророщування та маркерів стійкості.

 

Для подолання цієї проблеми компанія вже активно працює в наступних напрямках:

  • Селекція гібридів соняшника, стійких до нових рас вовчка:

– Спільна програма з Інститутом рільництва та овочівництва НС Семе (Нові Сад) з тестуванням ліній – донорів стійкості до нових місцевих, високовірулентних рас вовчка.
– Щорічне тестування нових гібридів соняшника на стійкість до нових рас вовчка, що має широке поширення в Україні.

  • Розробляємо та популяризуємо методи боротьби з вовчком: безкоштовна освітня програма про характерні особливості паразитичної рослини Вовчок, шляхи її поширення, інструменти стримування і боротьби з нею.
  • У боротьбі з Вовчоком соняшниковим компанія Євросем пропонує 2 гібриди – це AVALON (НС 6046) та ТOR (НС 7749), які мають безпрецедентну стійкість до цього паразита, перевірену в усіх регіонах України, що страждають від цієї проблеми. Окрім цього – ці два гібриди мають високу стійкість до посухи та потужний потенціал врожайності на рівні понад  50ц/га.
×